Fenomenalna gra, przy której spędziłem pół urlopu.

Fenomenalna gra, przy której spędziłem pół urlopu.

Ostatnio byłem na urlopie i przez pierwszy tydzień dobrze bawiłem się na Dolnym Śląsku. Nie przeszkodziło mi to w skrobnięciu krótkiego dosyć tekstu na temat E3. Nie mniej jednak po powrocie rozpocząłem przygodę z tytułem, który miałem okazję zobaczyć w akcji już kilka lat temu. No cóż, do wszystkiego trzeba dojrzeć…

„Zaczynamy, początek będzie trudny, ale potem z górki.”, taka była moja pierwsza myśl. Wszystko włączone, maksymalne detale i nagle jakbym obuchem dostał. Grafika wgniata w ziemię. Fenomenalne cienie i genialna wprost fizyka, pozwala cieszyć oko przez bardzo długi czas. Śmiało mogę rzec, że po 6 godzinach, nie miałem wcale dość. Jeszcze jakość tekstur powala – czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

Podobnie sytuacja ma się z dźwiękiem. Przestrzenny, bez żadnych zakłóceń i żadnej muzyki, tylko ptasie trele. Każda czynność jest także opatrzona stosownym nagraniem, tak dobrym, że można pomylić je z rzeczywistością.

Gameplay jest bardzo podobny do tego co znamy z chociażby Harvest Moon. Możemy sadzić rośliny wszelakie. Kwiaty, drzewa, warzywa, krzewy, aby potem móc zebrać plon lub ściąć kwiaty i dać je komuś lub ozdobić altankę. Możemy także dowolnie kształtować przestrzeń wokół siebie. Czy potrzebne są narzędzia? Oczywiście – możemy je zakupić lub wykonać samemu, wybór należy do nas. Co ciekawe nasz awatar męczy się i musimy robić małe przerwy, lecz frajda płynąca z rozgrywki jest nieporównywalna. Jedynie mała przestrzeń przeszkadza.

Jeżeli nie mamy ochoty pracować możemy obserwować zwierzęta, a jest ich trochę. Zaczynając od wiewiórek, różnych gatunków ptaków, owady, pajęczaki, a nawet krety, żmije i jaszczurki. Dostajemy dodatkowe punkty jeżeli dłużej będziemy im się przyglądać i uczyć ich zachowania.

Oj, tak. Bardzo lubię swój ogródek działkowy. Gardening Mama MODE on! 😀

11666295_10206033012257227_1373121006904512297_n

  • Peter K

    tylko to drażniące sterowanie ruchowe. :/

    • ultimapl

      [Tomek] Na początku tak :/ Ciężko się przestawić i wszystko idzie dosyć topornie, ale z czasem jak zdobywasz kolejne levele idzie znacznie lepiej. Choć trzeba dopasować sobie odpowiednie filtry na grafikę, bo mogą być problemy z wyświetlaniem, tych najbardziej nasłonecznionych miejsc.