Japanese Invasion – jRPG

Japanese Invasion – jRPG

Czas na drugi wpis. Tym razem o jRPG, które chyba jest wszystkim bardziej znane niż poprzednio opisywane musou. Przyjechało do nas kilka tytułów, turowych jak i taktycznych, które wręcz ociekają Japonią. Przygotujcie się na dziwny abstrakcyjny humor, mangową stylistykę a czasem nawet heavy moe/waifu content. 行くぞ!

Zacznijmy lajtowo. Atelier Shallie nareszcie zawitało do naszego magazynu. Najnowsza i ostatnia część sagi The Dusk po raz kolejny dowodzi, że przejęcie Gusta przez KoeiTecmo tylko pomogło tej serii. Po bardzo dobrym Escha & Logy twórcy wprowadzają kolejne ułatwienia i innowacje sugerując się opiniami fanów, ale nie zmieniają gry tak bardzo, żeby starzy wyjadacze serii mieli się jakoś pogubić. Przypominam, że Ateliery poza tym, że maja trylogie oparte na jednym uniwersum, to nie są połączone fabularnie więc spokojnie zabawę można zacząć np. od Shallie. W ofercie posiadamy też wspomnianego wyżej Escha & Loggy, czy też zremasterowaną pierwszą część sagi Arland – Rorone Plus.

Patrząc na duże zainteresowanie serią Hyperdimension, postanowiliśmy przywrócić do oferty pierwsze części wydane na PS3. W dobrej cenie możecie się zapoznać z tą jakże zwariowaną serią. Prywatnie powiem, że jest to właśnie tytuł o którym myślałam pisząc, że w tej notce znajdzie się heavy moe/waifu content. To co czasami widziałam na ekranie przyprawiło mnie o wielkie oczy ze zdziwienia, zdziwienia, które można określić tylko jednym słowem – Japonia. Dla typowego otaku, który lubi jRPG cała seria jest moim zdaniem pozycja obowiązkową. W cenie w jakiej teraz mamy wszystkie części, naprawdę szkoda by było sobie pożałować tego tytułu.

Odejdźmy jednak na chwile, od turowej walki prowadzonej przez ledwo legalne dziewczynki. jRPG to też dobre taktyki i Prinny mi świadkiem, w tej dziedzinie króluje Disgaea. Wielu fanów jest zdania, że Disgaea Hour of Darkness wydana na PS2, to najlepsza odsłona serii. Wprawdzie grami na PS2 już nie handlujemy to jednak nic straconego. Bezpośrednia kontynuacja do tego tytułu wyszła na PS3 i w świetnej cenie trafiła do naszej oferty. Pokręcony jRPG z elementami taktycznymi, świetnym humorem i pięknymi animacjami to recepta na obowiązkową pozycje na półce każdego fana gier z Japonii. Dlatego nie drażnijcie Prinniego i szybko wpadnijcie na stronę zapoznać się z naszą ofertą, doods!

Jeśli jednak Disgaea nie jest wam obca i chcielibyście spróbować innych taktycznych jRPG, to oczywiście dostarczamy. Wprowadziliśmy do oferty Tears to Tiara II, trochę poważniejszy tytuł z mocno rozbudowaną fabułą, która garściami czerpie z europejskiego dziedzictwa kulturowego. Przywróciliśmy też na magazyn Guided Fate Paradox, bo nie dość, że jest to dobry tytuł to jeszcze udało nam się go Wam zaproponować w bardzo przystępnej cenie.

Te jak i inne tytuły, o których pozwoliłam sobie już się nie rozpisywać znajdziecie na naszej stronie w grupie promocyjnej Japońska Inwazja Gier. Przez cały czas dokładamy tytuły do tej grypy. Jeśli jest jakiś tytuł, którego nie mamy, a Was interesuje, to napiszcie nam śmiało w komentarzu. Może przeoczyliśmy jakiś dobry tytuł.