Stream, Twitch i letspleje

Stream, Twitch i letspleje

W środę Magdalena streamowała swoją przygodę z Bloodborne. Moim zdaniem jak na pierwszy raz z tym tytułem szło jej całkiem dobrze, jednakże rozczuliła mnie niesamowicie kiedy zaczęła mówić, że lepiej by jej szło gdybym siedział obok i podpowiadał. Dlatego też założyłem konto na Twitch.tv i trochę pomogłem. Jednak dziś na FB przeczytałem, że takich inicjatyw z naszej strony powinno być więcej.

Zacząłem się zastanawiać – czy skoro założyłem już to konto to jestem zobligowany to streamu? Niestety w tym wypadku nie jestem zbyt chętny. Nie ze względu na umiejętności, bo złym graczem nie jestem. Tutaj jest problem w braku pewności siebie i niezbędnej ilości napitku, dzięki któremu rozwiązuje mi się język. Pomyślałem jednak, że warto przynajmniej wiedzieć jakie takie streamy wyglądają, oraz popularne ostatnimi czasy letspleje.

Nie ukrywam, że część dzisiejszego dnia spędziłem na oglądaniu różnych kanałów na Twitchu. Pierwsze co rzuca się w oczy to niesamowity wręcz rozstrzał w oglądalności. LoL ma ponad 100 tysięcy wyświetleń, a taki Bloodborne – niecałe 200. Nic dziwnego, gdyż właśnie w ten sposób serwis ten zdobył tak dużą popularność. MOBA, do której wciąż nie mogę się przekonać mocno przysłużyło się popularyzacji grania i przede wszystkim – oglądania rozgrywek w sieci.

W czołówce znajdziemy również Hearthstone – karciankę w uniwersum Warcrafta. Niby nic, gra z mechaniką niemal identyczną co analogowy odpowiednik (WoW TCG), grafika z sympatycznymi dla oka efektami, mimo to wiele osób zagrywa się w ten tytuł na tabletach, komputerach i od niedawna na smartfonach.

Ostatnio też YouTube postanowił przedstawić w liczbach jakie gry są najczęściej oglądane. Na wideo-serwisie Googla niepodzielnie króluje Minecraft. Tytuł, który graficznie może odstraszać, ale ze względu na możliwość budowania, w zasadzie wszystkiego, przyciąga wielu przed monitory.

Zastanawia mnie jednak czemu? Co jest takiego w oglądaniu jak inni grają? Dlatego też mam problem z rozpoczęciem własnego streama. Mam po prostu grać? A może coś bardziej tematycznego? Np. wycieczki po wirtualnych światach.

Co wy myślicie o streamach?